Niesamowita złożoność ludzkiego organizmu
“Biologia na czasie 3” to książka, która sprawia, że wszystkie zagadki dotyczące ludzkiego organizmu stają się zrozumiałe dla każdego. Zakres podstawowy w jasny i przystępny sposób tłumaczy treści dotyczące genetyki, ewolucji organizmów, ekologii czy biotechnologii. W wersji rozszerzonej znaleźć można mnóstwo informacji o anatomii oraz fizjologii ludzi i zwierząt. Obecność atrakcyjnych infografik i rysunków pozwala jeszcze lepiej przyswoić wiedzę.

Biologia dla każdego

Biologia to przedmiot w szkole, który przeraża wielu uczniów. Jest to zrozumiałe, ponieważ ludzkie i zwierzęce organizmy kryją w sobie mnóstwo tajemnic. Budowa organizmu, narządów oraz procesy, jakie w nim zachodzą to bardzo złożony temat. “Biologia na czasie 3” autorstwa Jolanty Holeczek to książka, w której wszystko opisane jest w tak prosty i przejrzysty sposób, że kolejne zagadnienia przyswajane są z ciekawością i fascynacją, a nie z konieczności. 

Ciekawy sposób porządkowania informacji

Każde zagadnienie w “Biologii na czasie 3” podzielone jest na części, które pomagają uporządkować wiedzę, na dany temat. Wyróżnić możemy sekcje:

– To było w szkole podstawowej! Krótkie przypomnienie nabytej już wcześniej wiedzy to doskonały wstęp do przyswojenia kolejnych informacji.

– O tym się mówi! Pozwala na wykorzystanie wiedzy w praktyce oraz zajęcie własnego stanowiska na dany temat.

– Zwróć uwagę na… to sekcja, która pomaga stworzyć hierarchię informacji. Podkreśla zagadnienia najważniejsze do zapamiętania z danego tematu.

– Krok po kroku pokazuje, od czego zacząć, by najłatwiej przyswoić wiedzę. 

– Polecenia kontrolne pozwalają utrwalić nabyte informacje.

– Bliżej życia to sekcja, w której dowiedzieć się można, jak poznane wiadomości stosowane są w praktyce.

– Doświadczenie, obserwacja to dział, który pokazuje wszystkie etapy badań biologicznych.

– Czy wiesz, że to ciekawostki i interesujące informacje dotyczące danej lekcji.

Podzielenie każdego zagadnienia w książce na działy sprawia, że wiedza jest nie tylko łatwo przyswajalna, ale również prosta do zapamiętania. W razie konieczności bez długiego szukania można wrócić do konkretnego tematu przeczytać podsumowanie, najważniejsze informacje i ciekawostki. “Biologia na czasie 3” to książka, która nie tylko ułatwia przyswajanie wiedzy, ale wręcz zachęca do nauki.